GÖKÇEADA – ÇANAKKALE / 40.128114,25.947602
Rüzgar sörfü ve kite sörf yapanların gözde yerlerinden biridir. Yılın her mevsiminde özellikle Balkanlar’dan gelen turistleri sörf yaparken görmek mümkündür. Aydıncık kumsalı, Ege Denizi üzerinden sürekli karadan esen rüzgâr sayesinde dalgasız denizde yıl boyunca sörf yapma olanağı sunmaktadır. Bu ise sörfçüler için ideal ortam anlamına gelmektedir.
Aydıncık sahili, yaklaşık iki kilometre uzunluğunda ve temiz kum tabakasıyla örtülüdür. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözde plajlarından olan sahilde bir de sörf okulu hizmet vermektedir. Kamp yapma ve çadır kurma olanağı bulunan Aydıncık, yakınında bulunan Tuz Gölü’nü de kulla-nabildikleri için, ziyaretçilerden yoğun ilgi görmektedir. İlçe merkezinden on üç kilometre uzaklıktaki sahile özel araç veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmektir.

Okudunuz mu?   OVA KOYU

Adanın çadır kurmak isteyen veya karavanı ile gelenler için en uygun yeri. Ayrıca konaklamak için otel, pansiyon yanında sebze meyva alabilecek manav – bakkal da bulabilmek mümkün.
Adanın bu bölgesi rüzgar sörfü yapanların en çok tercih ettiği bölgesi, ayrıca sörf eğitimi veren merkez de burada…
Kumsalının plajının güzelliğinin yanında; kumsala paralel konumda, diz kapağını geçmeyen derinlikte olan tuz gölü de görülmeye değer.

Resim:
Esin ÇAKIR
Kaynak:
http://www.canakkale.gov.tr/Files/yayinlar/gokceada-rehberi.pdf

Adres:
Eşelek Köyü
GÖKÇEADA – ÇANAKKALE