FATİH – İSTANBUL / 41.018414, 28.971018
HAKKIMIZDA: Şehirlerin de kimlikleri vardır,bilir misiniz? Olmazsa olmazları vardır. Bir yap-bozun parçaları gibi,yerine koymazsanız bir bütün oluşturamazsınız. Gözünüze bir şeyler hep eksik gelir. İşte balık-ekmek de İstanbul için böylesine büyük bir lezzettir.
Eminönü’nde, İstanbul’un belki de bu en eski ve bir o kadar da güzel ilçesinde yıllardan bu yana süregelen bir kültür balık-ekmek. Hele de DENİZ YILDIZI teknesinde balık-ekmek, tadılması gereken belki de en büyük lezzet. Yolunuz düşerse birgün Eminönü’ne kaldırın başınızı, bakın bir etrafınıza. Ayasofya’yı, Kapalıçarşı’yı, Gülhane Parkı’nı görebilir misiniz dünyanın başka şehirlerinde? Yeryüzünde hangi şehir sahiptir, muhteşem Süleymaniye
Peki buraya kadar gelmişken içiniz el verir mi, Deniz Yıldızı’ndan balık-ekmek yemeden dönüp gitmeye? Aklınızda varsa soru işareti, sorun biz anlatalım bütün samimiyetimizle. Merak ediyorsunuz madem söyleyelim: 1948’de Rasim Yıldınm’la başladık balık-ekmeğe. önceleri Kadıköy ile Üsküdar İskelesi arasında iken 2007’den bu yana Galata Köprüsü ile Turyol İskelesi arasında başladık hizmet vermeye. Selahattin Yıldırım başarıyla temsil ettikten sonra 2.kuşağı, biz 3.kuşak olarak devraldık bu bayrağı. Kökümüz eskilere dayanır ama korkmayın, lezzet de gelenek de aynıdır.
Hayatta hiçbir şey ertelemeye gelmez, aklınızda bulunsun. Gelin misafirimiz olun sizin de gönlünüz hoş olsun…

Resim:
TURİZM İNDEKSİ
Kaynak:
http://www.tarihieminonubalikekmek.com/

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Okudunuz mu?   TARİHİ SÜLEYMANİYE HAMAMI