BALÇOVA – İZMİR / 38.383062,27.041097
Kullanım ömrünü tamamladığı için kapatılan ve yeniden inşa edilen Balçova’daki teleferik tesisleri, İzmirlilerle Temmuz ayı sonunda yeniden buluştu.

Saatte 1200 yolcu taşıyabilir teleferik sisteminin hat boyu 810 metre, yüksekliği ise 316 metre. Seyahat süresinin 2 dakika 42 saniye olduğu hatta8’er kişi kapasiteli 20 gondol çalışabiliyor. Teleferik, 5 yaş ve altındaki çocuklar için ücretsiz, yolcular için iniş-çıkış 6 TL.

Kafeteryalar Dinlenme Alanları, Seyir Terasları
Tesislere gelenler körfez manzarasını kabinlerden indikten sonraki giriş bölümünde seyir terasından dilerlerse dürbünler de izleyebilecek. esisin Doğu bölümündeki terasında gözleme- mantı evi, baraj gölü manzaralı batı seyir terasında aperatif yiyecekler kafesi ile iki katlı kır kahvesi yer alıyor.

Çocuk oyun grubunun bulunduğu alanın yanında oluşturulan Park Kafe’de daha çok miniklerin ilgisini çekecek yiyecekler bulunuyor. Grand Cafe’de ızgara çeşitleri konukların beğenisine sunulurken, Budak Cafe’de fastfood ve soğuk-sıcak içecek satışı yapılacak. Tesisin zirvesinde kurulan ‘Et Evi’nde ise kontrollü mangal hizmeti sunulacak. Bu bölgede kurulan tesiste, masalı banklı ve tuğla mangallı oturma grupları ile İzmirlilere hizmet verilecek. Vatandaşlar kendileri için yakılan mangallarda et evinden temin ettikleri et çeşitleri ve şarküteri ürünlerini kendileri pişirecekler. Ayrıca yine vatandaşların dışarıdan yiyecek getirmeden Teleferik Tesisi içindeki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kurulan market de hizmet verecek.

Resim:
https://www.izmir.bel.tr/Projeler/5/55/ara/tr
Kaynak:
https://www.izmir.bel.tr/Projeler/5/55/ara/tr

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Okudunuz mu?   ALYAOTİ (ALİOTTİ) KÖŞKÜ - YAŞAR EGİTİM MERKEZİ