KÖYCEĞİZ – MUĞLA / 37.127861,28.803943
On beş hektar civarında kısmen dalgalı bir düzlüğü bulunmaktadır. Etrafındaki heybetli ağaçları, havası, soğuk ve kaliteli içme suyu kaynakları ile ünlüdür. Günübirlik piknik ve çadırlı kamp için uygundur. İlçe merkezinin güneyinde, yaklaşık 1700 rakımlıdır. Yaylanın batısındaki tepelerden Gökova körfezini ve yaz aylarında gün batımını izlemek çok keyiflidir. Beyağaç topuklu yaylası güneş enerjisiyle aydınlatılmaktadır. Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahip olan topuklu yaylasında ; Restorant, fırın, tandır kuyusu ve alabalık havuzları vardır. Ayrıca çim futbol ve voleybol sahaları geçtiğimiz yıllarda hizmete açılarak ziyaretçilerin kullanımına sunulmuştur. Yaylada Alt yapı çalışmaları tamamlanmış durumdadır. Çeşme , duş ve tuvaletler imkanları vardır. Toplu halde organizasyonlar için 200 kişilik yer hazırdır. Çocuk parkı mevcuttur, ahşap ve kıl çadırında geceleme imkanı vardır. Yayladaki toplam yatak sayısı 70’dir. Yaylada sosyal tesis ve kapladığı alan itibariyle 2 futbol takımı aynı anda kamp yapabilir.
Tesisleri büyük beğeni görmektedir. .Her yıl haziran ayında Topuklu Yaylası’nda şenlikler düzenlenmektedir. Bu organizasyonlarda yağlı pehlivan güreşleri, Halk Konserleri ve çeşitli gösteriler yapılmaktadır.
Beyağaç Topuklu Yaylası’yla ilgili olarak aşağıdaki numaralardan bilgi alabilirsiniz.
Ulaşım Denizli Muğla Karayolu takip edilerek Kale İlçesine gelinir. Kale ilçesi’nin doğu kısmından ayrılan yol 33 km takip edilerek Beyağaç İlçesi’ne gelinir. Kartal Gölü ve Tabiatı koruma Alanı Beyağaç İlçesinin 18 km güneyindeki Çiçekbaba dağının zirvesinin kuzeye bakan yamacında yer alır. Denizli ve Kale İlçesinden Beyağaç İlçesine kadar minibüs ile ulaşım vardır. Ayrıca Köyceğiz üzerinde yol yapım çalışması programa alınmıştır. Yolun bir kısmı stabilizedir. Yaylaya Beyağaç ilçesi üzerinden ulaşım mümkündür

Okudunuz mu?   ESKİ DATÇA EVLERİ

Adres Topuklu Yaylası
Beyağaç İlçesi DENİZLİ
Telefon 0 (258) 691 60 16

Resim:
http://www.beyagac.bel.tr/up/galeri/baslik-1431336458-dscn2009.JPG
Kaynak:
http://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/denizli/gezilecekyer/beyagac-topuklu-yaylasi

Adres:
Karacaören Mh.
KÖYCEĞİZ – MUĞLA