AVANOS – NEVŞEHİR / 38.70166,34.84328
Bazaar 54 Kapadokya mağazası 1987 yılında net turizm tarafından Avanos’ ta inşa edilmiş 8000 m² kapalı alana sahip dokuma, boyama , ve ipek çekim bölümleriyle turizm sektöründe hizmet veren bir kuruluştur. Bölgede oldukça geniş alanda katma değer yaratmış ve bölge ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Hizmet firmalarının birçoğu birçok ürünü yurtdışından ithal ederek Türk halıcılığına olumsuz etki yaparken firmamız bu konuda hassas davranmayı sürdürmüş ve sürdürmektedir.

Bazaar 54 mağazasının bölgeye gelmesiyle birlikte , bölgede Türk halıcılığının gelişmesi ve yeni arayışlar ile bu sanata yeni desen ve motiflerle katkıda bulunmaya devam etmektedir. Firmamızın temel hedeflerinin en başında yenilikçilik gelmekte olup buna son yollarda yeni yapılmış desenler ve motiflerle Türk halıcılığına katkı sağlamaya devam etmektedir. Bu anlayışla ortaya çıkarılmış el emeği göz nuru ürünler satışa sunulmuş ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen misafirler tarafından yoğun rağbet görmektedir.

Okudunuz mu?   UÇHİSAR

Türk el sanatlarını (Seramik , Kaftan, Çini, Tezhip, Hat, Minyatür) tekrardan yorumlayıp günümüzdeki modayı da takip ederek çok yeni ürünler üzerinde çalışmalarımız etmektedir. Ortaya çıkacak bu ürünler Kapadokya bölgesini ziyaret edecek olan misafirlere sunulacaktır. Bu sanatın gelişmesi için Bazaar 54 mağazası araştırmalarını ve çalışmalarını devam ettirerek katkı sağlamaya devam edecektir.

Resim:
TURİZM İNDEKSİ
Kaynak:
http://www.kapadokya54.com/#!/hakkimizda

Adres:
Zelve Yolu. 50500
AVANOS / NEVŞEHİR
Tel:+90 384-5112454
Faks:+90 384-5112254
E-Posta: info@kapadokya54.com